Історія метаморфоз довгого плаття
Жіночі наряди завжди відображали на собі всі соціальні зміни в суспільному житті. Історія сукні починається з тунік, колись їх носили як жінки так і чоловіки, відрізнялись вони тільки довжиною та тканиною. З часом суспільство зазнало глибшого гендерного розподілу і такий фасон став притаманний лише дамам. Завдяки його вигляду (використаним матеріалам, оздоблення) можна було розпізнати соціальний клас, а з часом, і мету з якою той чи інакший лук було вдягнено. Це стало можливим, коли було створено перші вечірні сукні (зазвичай їх шили для балів, званих вечерь, відвідин театрів), відрізнялись вони багатшим оформленням та складнішим кроєм. Чомусь на сьогоднішній день саме з такими пращурами і асоціюють крій до підлоги, хоча насправді поруч із ними завжди були й комфортні повсякденні моделі.
7 тенденцій сучасної сукні в підлогу
- Фасон сорочка. Лаконічний крій з ґудзиками по всій довжині дозволяє красиво показати зону декольте та дати можливість показати ніжки під час ходьби, яка виглядатиме ще ефектнішою, якщо одягти туфлі на шпильці чи босоніжки.
- Вирізи та розрізи. Гарне рішення, яке дозволяє виглядати модно, використовуючи мінімум декоративних елементів.
- Пишність. Сьогодні в моді пишні спідниці, велика кількість воланів та багаторівневість. Через використання легких тканин (шифон, мереживо, батист, органза) образ виглядає повітряним, від нього віє ніжністю та свіжістю.
- Годе. Вишуканий силует русалки, який здатен прикрасити будь-яку подію, а його адаптовані форми дозволяють тепер одягати його без вагомої святкової причини.
- Популярні кольори: лавандовий, вугільний, глибокий синій, бордо, смарагдовий, лососевий.
- Принти: флористичний, анімалістичний, геометричний, мозаїчний.
- Бюст’є, бандо. Крої, що не передбачають лямок, додають загальному вигляду вишуканості, вказуючи на гарну осанку дівчини.